"Складна обстановка": градоначальник одного з німецьких міст не бажає оформлювати реєстрацію для українських біженців.
Мер баварського міста Бад-Грісбах відмовився приймати нових українських біженців, висловлюючи занепокоєння щодо нерівномірного розподілу та зростаючого тиску на соціальні служби, що призводить до критичної ситуації.
У баварському курортному містечку Бад-Грісбах мер Юрген Фундке дав вказівку своїм співробітникам не реєструвати нових біженців з України, що призвело до суперечностей між місцевою адміністрацією та вищими органами влади. Цю інформацію оприлюднило видання Bild.
Згідно з повідомленнями ЗМІ, на початку вересня в невеликому містечку проживало 100 українських біженців, які були розміщені в місцевому готелі. Нещодавно 30 українців звернулися до місцевої адміністрації з проханням про реєстрацію, що викликало невдоволення мера. Він підкреслив, що місто більше не може приймати нових людей через переповненість шкіл та дитячих садків.
Керуючий справами Маркус Кляйнман повідомив засобам масової інформації, що відповідно до федерального законодавства Німеччини, місто повинно здійснювати реєстрацію новоприбулих біженців. Проте міський голова Бад-Грісбаха вважає, що процес розподілу біженців по регіону має бути більш збалансованим.
Фундке каже, що в баварському районі Пассау, до якого належить місто Бад-Грісбах, загалом є 38 муніципалітетів. Він вважає, що якби кожен із них узяв на себе відповідальність за прийом хоча б 10-15 осіб, то це "вирішило б проблему".
Мер нарікає, що наразі жодних рішень не було ухвалено, а ситуація стає критичною, адже місто вже не справляється із навантаженням на соціальні установи. Водночас районна влада називає дії мера незаконними та погрожує вжити заходів проти нього, адже, на їхню думку, у місті все ще є "вільні місця для розміщення біженців".
Нагадаємо, 27 серпня президент України Володимир Зеленський повідомив, що за час війни з України виїхали 7,5 млн громадян. За його словами, повернення цих громадян -- це "серйозний виклик", а головна задача полягає в тому, аби біженці повернулися добровільно.
Раніше видання Фокус повідомляло про те, скільки українських біженців не планують повертатися на батьківщину та які обставини цьому сприяють.