Країна-агресор зупинила збірку винищувача Су-57: всі подробиці - Новини bigmir)net
Західні країни, запровадивши санкції, викликали проблеми з забезпеченням критично важливого устаткування.
Виробництво винищувача Су-57 "Felon" в Росії було призупинено внаслідок західних санкцій, незважаючи на наявність можливостей для їх обходу. Про це інформує британське видання The Telegraph.
"Очевидно, що російська військова промисловість дуже залежить від західних компонентів, зокрема, в електроніці", - зазначає українська аналітична група Frontelligence Insight. Як зазначено у звіті, санкції, введені країнами Заходу, спричинили труднощі з постачанням важливого обладнання. Ця ситуація поставила під загрозу виробництво винищувачів Су-57 згідно з аналізом Frontelligence Insight.
Проведений аналіз російських документів компанією Frontelligence Insight виявив відсутність важливих елементів, таких як атенюатор WA36 (електронний пристрій, що контролює потужність сигналу без зміни його форми) і блоки живлення. Ці компоненти є складовою частиною MPPU-50, німецького обладнання, яке застосовується для налаштування зв'язку у винищувачах Су-57. Раніше компанія "Сухий" могла легально закуповувати MPPU-50 та його деталі, але тепер їй доводиться шукати ці елементи через посередників через накладені обмеження.
Додатково: У США затримали прихильника ІДІЛ, який мав на меті здійснити теракт у день виборів.
"З огляду на те, що російське військове виробництво продовжувало зростати у 2023 і 2024 роках, очевидно, що вони знаходять способи контрабанди ключових компонентів або закуповують китайські замінники, щоб підтримувати виробництво", - заявила Frontelligence Insight. Однак незаконний імпорт займає багато часу, зусиль та грошей, що сповільнило темпи виробництва нових винищувачів Су-57 та, можливо, призвело до збільшення вартості літака.
"Крім того, МіГ-35 став більш економічним, що також має велике значення", - наголосив співрозмовник The Telegraph. Аргументи проти Су-57 і відновлення виробництва старіших і найпростіших типів реактивних літаків стають істотнішими у світлі того, що російська промисловість стикається з проблемою забезпечення себе важливими іноземними компонентами.
Згідно з інформацією, наданою авторами статті, у Росії залишилося небагато більше тридцяти винищувачів Су-57, з яких приблизно третина являє собою випробувальні зразки, які, можливо, не обладнані всією запланованою електронікою. Така обмежена кількість винищувачів створює труднощі для Військово-повітряних сил, які мають близько тисячі бойових літаків на передовій, з яких близько сотні вже були втрачені в боях в Україні з лютого 2022 року.
Згідно з інформацією в ЗМІ, Сполучені Штати ігнорують експорт своїх компонентів для російських ракет. Частини, що випускаються декількома американськими підприємствами, часто знаходять у російських ракетах, зокрема в Іскандерах.