Київ під загрозою: майбутня зима може стати найсерйознішим випробуванням для українців – міжнародний аналіз.


Згідно з доповіддю Міжнародного енергетичного агентства, цього зимового сезону нестача електрики може досягти до однієї третини загального попиту.

Наступна зима може виявитися для України справжнім випробуванням, оскільки електропостачання може зіткнутися з "значними перебоями" через масштабні атаки з боку Росії. Прогнозований дефіцит в енергетичній системі в умовах холодів може досягнути 6 ГВт.

Цю інформацію містить звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), який був опублікований у четвер, 19 вересня.

МЕА повідомляє, що в останній час атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України стали більш інтенсивними.

"Енергетична система України пережила останні дві зими завдяки стійкості, мужності та винахідливості її народу, а також сильній солідарності з боку міжнародних партнерів. Але ця зима стане для неї найсуворішим випробуванням", -- сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль.

Згідно з оцінками експертів, прогнозований максимальний попит зросте з 12 ГВт в літній період до 18,5 ГВт взимку. Незважаючи на відновлення роботи атомних електростанцій після ремонтних робіт та імпорт близько 1,7 ГВт електрики з Європейського Союзу, енергосистема може зазнати дефіциту, що досягне до 6 ГВт у пікові години, що становить приблизно третину від очікуваного попиту. Це число приблизно дорівнює споживанню в Данії, як зазначено у звіті.

Це викликатиме тривалі перебої з електропостачанням, що може призвести до значних навантажень на системи централізованого водопостачання та теплопостачання. Крім того, є ймовірність, що збитки від нових російських атак перевищать темпи відновлення інфраструктури, зазначають у агентстві.

У звіті зазначено, які міста є найбільш вразливими до зимових холодів і ризикують залишитися без опалення. Серед них — прифронтові райони Харкова, Чернігова, Запоріжжя, Сум, Миколаєва та Донецької області. Особливо критичною є ситуація в Харківській області, яка втратила основні теплогенераційні потужності після руйнування Зміївської ТЕС та Харківської ТЕЦ-5 наприкінці березня.

Київ також ризикує, адже 98% його мешканців залежать від централізованого опалення, а три великі теплоелектричні станції відіграють ключову роль в забезпеченні теплом у зимовий період, зазначають фахівці.

У своєму звіті агентство пропонує десять заходів, які Україна та її партнери повинні вжити для зменшення ризиків у сфері енергопостачання. Ці заходи включають укріплення фізичної та кібернетичної безпеки критично важливої енергетичної інфраструктури, прискорення надходження обладнання та комплектуючих для ремонту, інвестування в підвищення енергоефективності, а також розширення можливостей імпорту електрики та природного газу з країн Європейського Союзу.

Водночас найважливішою мірою МЕА називає ефективну ППО України, яка може знизити наслідки нових російських атак на інфраструктуру.

Related posts