Згідно з новими даними, Китай, Росія та Іран мають намір впливати на виборчий процес у США.


Китай, Іран та Росія активно посилюють свої кампанії з метою впливу на виборців у США, що може змінити підсумки наступних виборів у країні.

Два окремі звіти про кіберзагрози, підготовлені компанією Microsoft та фірмою Recorded Future, надають детальний аналіз зростання активності кіберакторів, асоційованих з різними державами. Всі ці дії націлені на те, щоб вплинути на уявлення американського населення менш ніж за два тижні до виборів.

За даними Microsoft, найбільша зміна походить від акторів, пов'язаних із Китаєм, відомих дослідникам як Spamouflage або Taizi Flood.

"Дії, пов'язані з китайським впливом, нещодавно отримали новий розвиток, зосередившись на декількох кандидатах і членах Конгресу", – повідомила компанія Microsoft. Вони зазначили, що з вересня Китай здійснив атаки на щонайменше чотирьох відомих республіканських законодавців, всі з яких є активними критиками пекінського уряду.

Нещодавно облікові записи, що мають зв'язки з Китаєм, зосередили увагу на республіканці з Техасу Майклі МакКолі, який звинуватив голову Комітету у закордонних справах Палати представників у "зловживанні своїми повноваженнями для власної вигоди".

Наприкінці минулого місяця група Spamouflage почала переслідувати сенатора-республіканця від Теннессі Маршу Блекберн, повідомила Microsoft. А на початку цього місяця ті самі зусилля почали просувати опонента Блекберн на виборах 5 листопада.

Серед інших завдань виокремлюються представник республіканців з Алабами Баррі Мур, якого піддавали критиці за його підтримку Ізраїлю, а також віцеголова Сенатського комітету з розвідки, республіканець Марко Рубіо, якого звинувачували у корупційних діях.

Посольство Китаю в Вашингтоні спростувало обвинувачення, викладені у звіті компанії Microsoft.

"Президентські вибори — це питання, що стосується виключно Сполучених Штатів", — заявив у середу речник посольства Лю Пенгю в інтерв'ю Голосу Америки, підтверджуючи попередні заяви Китаю.

"Ці обвинувачення наповнені зловмисними маніпуляціями на адресу Китаю, з якими країна рішуче бореться," -- зазначив він.

Проте, законодавці Сполучених Штатів висловили, що їх не вразило збільшення злочинних дій.

"Китайська комуністична партія не виносить жодної підтримки для тих, кого вона придушує, і тих, хто надає їм можливість висловити свою позицію; у відповідь вона вживає санкції та агресивні дії," - зазначив МакКол у коментарі для Голосу Америки.

"Я вважаю знаком честі, коли КПК -- головний порушник прав людини, цензор свободи слова та гнобитель власного народу -- ставиться до моєї роботи", -- сказав він.

Рубіо, провідний республіканець у Сенатському комітеті з розвідки, наголосив на необхідності серйозно сприймати спроби впливу з боку Китаю.

"Китай проявляє все більшу агресію, -- зазначив Рубіо у коментарі для Голосу Америки. -- Кінцева мета Пекіна полягає в тому, щоб впливати на американську думку щодо важливих питань і намагатися дискредитувати окремих кандидатів, зокрема тих, кого вони вважають противниками Китаю."

Звіти Microsoft та Recorded Future вказують на те, що Пекін не діє у вакуумі.

Зокрема, у звітах зазначається, що кіберактивності, пов'язані з Росією, які дослідники ідентифікують як "Шторм-1679" або "Операція 'Перевантаження'", значно посилили свою діяльність за останні півтора місяця. Вони виявляють ознаки підготовки до нових впливових кампаній.

"Згідно з доповіддю Recorded Future, очікується, що операція 'Перевантаження' найближчим часом почне активніше діяти."

Recorded Future зазначає, що останнім часом численні зусилля з боку Росії намагаються спровокувати обурення в ЛГБТК+ спільноті, "застосовуючи дезінформацію для підтримки дискримінаційних стереотипів щодо трансгендерних осіб, а також уявлень про поведінкові проблеми, гендерну трансформацію і хірургічні процедури, пов'язані зі зміною статі, а також медичне лікування".

У документі зазначається, що різноманітні впливові кампанії застосовують штучно згенеровані голоси, імітуючи стиль американських телевізійних журналістів.

Microsoft повідомила, що російські кібероператори виявили нові методи для залучення більшої кількості виборців у Сполучених Штатах, перенісши значну частину свого контенту з платформи Telegram на X.

"Microsoft повідомила, що відео Storm-1679, розміщені на платформі X, досягли рекордного рівня взаємодії."

Дослідники Microsoft також попередили, що є ознаки того, що Іран також нарощує свої зусилля щодо втручання у вибори.

У звіті Microsoft говориться, що в одному випадку менш як два тижні тому "онлайн-персона, керована Іраном, почала неправдиво видаватися за американця та закликала американців бойкотувати вибори через підтримку обома кандидатами військових операцій Ізраїлю".

Росія та Іран, як і Китай, неодноразово заперечували будь-яку причетність до спроб втручання у вибори в США.

Проте нові результати від Microsoft та Recorded Future узгоджуються з оцінками американських розвідувальних служб.

"Іноземні суб'єкти -- зокрема Росія, Іран і Китай -- як і раніше мають намір розпалювати суперечливі наративи, щоб розділити американців і підірвати довіру американців до демократичної системи США, яка відповідає їхнім інтересам", -- йдеться в розсекреченій оцінці, оприлюдненій у вівторок офісом директора Національної розвідки.

Агенти американської розвідки раніше повідомляли, що Росія намагалася підвищити шанси на перемогу колишнього президента та нинішнього республіканського кандидата Дональда Трампа, тоді як Іран, у свою чергу, прагнув перешкодити його переобранню та підтримати кампанію віцепрезидентки Камали Гарріс, яка балотується на пост президента від Демократичної партії.

Попри обмежену кількість свідчень про те, що Китай намагався вплинути на президентські вибори в США, розвідувальні органи повідомили, що Пекін зосередив увагу на кандидатах до Конгресу, а також на тих, хто балотується на рівні штатів і місцевих органів влади. Ці особи вважаються такими, що підтримують політику, яка суперечить інтересам Китаю.

Related posts