Кадетські та "козацькі" класи, а також радянські звичаї: як відбувається навчання дітей у школах на тимчасово окупованих територіях Запоріжжя.
З самого початку повномасштабного вторгнення агресори почали впроваджувати мілітаризацію в освітній процес.
Героїзація вбивць українського народу та впровадження кадетських і "казачьих" класів – ось як агресори на українських землях навчають наших дітей. На тимчасово окупованих територіях Запоріжжя панує мілітаризація: російські військові відкрито тренують молодь. Які "дисципліни" намагається запровадити країна-агресор, розповідає журналіст "5 каналу" Денис Розенков.
Музика і танці в уніформі епохи Другої світової війни – це явище, яке існує ще з початкових класів. Все відбувається за радянськими звичаями. Так виглядають шкільні заходи на тимчасово окупованих територіях України сьогодні. Серед обов'язкових і символічних моментів – підняття прапора та виконання гімну країни-агресора.
Одна з ситуацій на територіях, що перебувають під окупацією, стосується учнів десятого класу, юнаків та дівчат, які навчаються в одній зі шкіл Бердянського району. Тепер окупаційна влада почала називати їх кадетами балтійського флоту Росії. Наразі таких учнів налічується близько десятка. За інформацією голови Осипенківської сільської військової адміністрації Олега Агейкина, ці школярі прийняли рішення приєднатися до цього формування добровільно.
"В школі Новопетрівської, школі нашої громади в 10-му класі створили спеціалізований клас, військовослужбовці балтійського флоту. Вони добровільно, ніхто їх не заставляв, добровольно пішли навчатися", - розповів голова Осипенківської сільської військової адміністрації Олег Агейкин.
Олег Агейкін зазначає, що більшість патріотично налаштованих жителів громади виїхали на території, які контролює Україна. Серед тих, хто залишився, багато охоче прийняли "руський мір".
"Це бажання батьків так, вони проросійськи налаштовані, тому й погодилися дітей віддати в кадетство. Питаються в сознаніє їм якось вкласти, що росія це добре. Хоча, я надіюся, що вони виростуть й приймуть для себе рішення - хто дійсно для них ворог, а хто Батьківщина", - каже голова Осипенківської сільської військової адміністрації Олег Агейкин.
З самого початку повномасштабного вторгнення агресори почали впроваджувати мілітаризацію в освітній процес.. Під суворою забороною опинилися дисципліни історія України, а також - українська мова та література.
"В українській мові насправді не приділяється жодної уваги. Навіть якщо проводять один факультативний урок, це більше для того, щоб створити видимість активності для батьків, дітей і суспільства, начебто Росія і російська федерація піклуються про дітей та їхнє майбутнє. Проте, реальність зовсім інша," - поділилася думками вчителька української мови та літератури Новопетрівської ЗОШ Зінаїда Байбара.
Натомість з'явилися нові дисципліни, які акцентують увагу не на навчальному процесі, а на поширенні ідеології. Це стосується шкіл, розташованих на тимчасово захоплених територіях.
"Замість традиційних уроків з безпеки життєдіяльності та захисту "батьківщини", де кваліфіковані викладачі проводитимуть навчання з військової підготовки, на заняттях праці учні вивчатимуть збірку та керування безпілотними літальними апаратами", - повідомив голова ЗОВА Іван Федоров.
Директорка найбільшої в Бердянському районі загальноосвітньої школи Тетяна Невесела зараз працює у Запоріжжі. Жінка віддала рідному навчальному закладу 37 років життя, каже - не може без сліз дивитися на те, що зараз там відбувається.
"Звичайно на рівні інформації, яку ми отримуємо з інтернет-джерел ми бачимо, що ідеологічна машина працює, що надзвичайно швидко відбулося, відбулася перебудова свідомості багатьох, як дорослих, так вже й дітей", - розповіла в.о. директорки Осипенківської ЗОШ Тетяна Невесела.
Ще одна новація від загарбницького просвітництва на тимчасово окупованих територіях - встановлення в класах іменних парт катам та бойовикам так званої сво. При цьому, вбивць Українського народу росіяни позиціюють як героїв-визволителів та приклад для наслідування.
Денис Розенков і Дмитро Дубіна з Запоріжжя, працюють на "5 каналі".
Нагадуємо, що раніше Запорізька обласна військова адміністрація звертала увагу на можливі провокації з боку загарбників у захоплених регіонах.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.