Кабінет Міністрів України - Глава уряду: Основні цілі Української платформи для донорів - залучення ресурсів, відновлення та реалізація реформ.
Залучення ресурсів, відновлення України та реалізація реформ є основними пріоритетами Української платформи донорів. Це підкреслив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час 11-го засідання Керівного комітету даної платформи.
Зокрема, обговорюючи мобілізацію ресурсів для фінансової підтримки України під час війни, Глава Уряду акцентував увагу на двох ключових аспектах: зовнішнє бюджетне фінансування на 2025 рік, яке становитиме 38,4 мільярда доларів, а також передачу Україні 50 мільярдів доларів від використання заморожених активів Росії.
Прем'єр-міністр підкреслив, що критично важливо, щоб ресурси з заморожених російських активів почали надходити в Україну до завершення цього року, з метою підтримки макроекономічної стабільності. Він також зазначив, що ці кошти повинні бути безумовними та не призводити до збільшення боргового навантаження на бюджет країни.
Денис Шмигаль відзначив, що 50 млрд доларів доходів від заморожених російських активів є важливим ресурсом для забезпечення макрофінансової стабільності та забезпечення потреб українців.
"Другим ключовим завданням є відновлення України. Основні напрямки роботи Уряду включають енергетичну безпеку, відновлення житлових умов та критично важливої інфраструктури, гуманітарне розмінування, а також підтримку приватного бізнесу", -- зазначив Прем'єр-міністр.
Як зазначив голова Уряду, тепер конкретні ключові проекти обиратимуться за допомогою Стратегічної інвестиційної ради в рамках єдиного портфеля публічних інвестицій. Їх реалізація відбуватиметься через цифрову платформу DREAM.
"На порозі суворої зими ми стикаємося з низкою невідкладних потреб та термінових завдань. Серед них — проекти з постачання питної води для населення південних областей України, відновлення житла, що постраждало внаслідок російської агресії, забезпечення енергетичних і теплових ресурсів упродовж опалювального сезону, а також реалізація заходів для забезпечення 2-го та 3-го рівня інженерного захисту об’єктів критичної інфраструктури в енергетичній сфері," — підкреслив Денис Шмигаль.
Також Прем'єр-міністр наголосив на важливості розпочати роботу над четвертою Швидкою оцінкою завданої шкоди та потреб (RDNA 4).
За словами Дениса Шмигаля, ще одним важливим пріоритетом є реалізація реформ. Україна, в свою чергу, успішно виконує всі свої зобов'язання.
"Прем'єр-міністр підкреслив, що надзвичайно важливо, щоб усі реформи, умови та рекомендації наших партнерів були сфокусовані на європейській інтеграції України, а також на досягненні макроекономічної стабільності та розвитку економіки."
У ході свого виступу керівник Уряду акцентував увагу на ключових аспектах діяльності Платформи, зокрема на необхідності покращення координації та перенесення Секретаріату до Києва. Він зазначив, що це сприятиме підвищенню ефективності спільної роботи та допоможе реалізувати заплановані цілі.
Денис Шмигаль висловив вдячність усім державам та організаціям, які активно підтримують діяльність Української платформи донорів. Наразі Платформа об'єднує 23 країни, які мають статус постійних і тимчасових учасників та спостерігачів, а також 7 міжнародних фінансових установ.