Кабінет Міністрів України повідомляє, що Норвегія висловила готовність надати підтримку Україні в її зусиллях щодо відновлення та прагнення інтегруватися до НАТО і Європейського Союзу.


Віце-прем'єр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба провів зустріч із Міністром закордонних справ Норвегії Еспеном Бартом Ейде.

Віце-прем'єр-міністр висловив вдячність Норвегії за її постійну допомогу Україні.

Олексій Кулеба представив норвезьким партнерам основні напрямки діяльності Міністерства на найближчий час. Він підкреслив, що Україна розпочинає опалювальний сезон в умовах спроб Росії знищити українську енергетичну інфраструктуру.

"У світлі безперервних агресивних дій Росії проти нашої інфраструктури, наша співпраця в сфері відновлення критично важливих об'єктів набуває особливої значущості. Крім того, ми акцентуємо нашу політику на тому, щоб ті, хто планує повернутися в Україну, чітко усвідомлювали, в які умови вони вступають. Також важливо не забувати про окуповані території", - зазначив Олексій Кулеба.

Він звернувся з проханням до Норвегії підтримати Україну в її прагненні посилити світову продовольчу безпеку, яку росія постійно ставить під загрозу. Лише за останній час агресор кілька разів обстріляв портову інфраструктуру та кораблі, які мали доставляти продовольство по всьому світу.

Заступниця міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська висловила вдячність Норвегії за сприяння у сфері житлової політики, зокрема за участь у створенні Закону "Про основні принципи державної житлової політики", що має на меті замінити старий радянський законодавчий акт.

Тимур Ткаченко, заступник міністра розвитку громад та територій України, підкреслив, що збереження Українського морського коридору є надзвичайно важливим як для Міністерства, так і для країни в цілому. Цей коридор виступає не лише логістичним центром, а й можливістю постачати продовольство світовій спільноті.

У відповідь Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде наголосив, що Україна може розраховувати на Норвегію у тривалій перспективі як на надійного партнера. Норвегія продовжить підтримувати функціонування Українського коридору.

"Ми в повній мірі підтримуємо всі ініціативи України і усвідомлюємо, що ваша країна зараз переживає військовий конфлікт. Саме тому ми постійно наголошуємо нашому суспільству на важливості надання Україні військової та соціальної допомоги. Крім того, ми відкриті до підтримки її прагнень до членства в НАТО та Європейському Союзі," - зазначив він.

Нагадуємо, що "Програма Нансена" була затверджена урядом Норвегії в лютому минулого року з метою надання Україні тривалої підтримки. Щорічно Україна отримуватиме більше ніж €1,3 мільярда, що еквівалентно 15 мільярдам норвезьких крон.

У грудні 2023 року Норвегія вирішила виділити приблизно $100 млн Україні для відновлення інфраструктури, пошкодженої внаслідок ракетних атак з боку Росії. Раніше країна надала Україні 300 млн крон у вигляді бюджетної підтримки через Світовий банк. Ці фінансові ресурси були використані для виплат зарплат медичним працівникам, освітянам та працівникам бюджетної сфери, а також для забезпечення пенсій та соціальних допомог.

Related posts