Греція надасть додаткові ресурси для навчання українських пілотів F-16 в рамках двосторонньої угоди.


Греція готова надати додаткові ресурси для швидшої підготовки українських пілотів F-16, повідомив український президент Володимир Зеленський. Він зазначив, що це стало можливим завдяки угоді про військову співпрацю, яку було підписано 17 жовтня в Брюсселі між ним і прем'єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом.

"Від початку повномасштабного російського вторгнення Греція надає Україні військову допомогу, зокрема матеріально-технічну й навчальну. Сьогодні з прем'єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки. Греція готова забезпечувати найбільш нагальні оборонні потреби нашої держави й надалі. Вона надаватиме додаткові ресурси для прискорення підготовки наших пілотів і технічного персоналу для літаків F-16", - написав Зеленський у телеграмі.

Крім того, як повідомили в Офісі президента, в угоді йдеться про економічне партнерство, співпрацю у сфері безпеки, підтримку санкцій проти РФ, притягнення держави-агресорки до відповідальності й відшкодування збитків, а також взаємодію в галузях культури, освіти і мистецтва.

Греція висловила свою готовність долучитися до процесу відновлення та реконструкції України, підтвердивши підтримку її прагнення до вступу в ЄС і НАТО, а також мирної формули, як зазначили в Офісі Президента.

У пресслужбі президента повідомили, що підписання документа відбулося у відповідності до спільної декларації G7, ухваленої 12 липня 2023 року у Вільнюсі. На сьогодні Україна вже підписала 27 двосторонніх угод з такими країнами, як Велика Британія, Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Ісландія, Норвегія, Японія, Сполучені Штати, Європейський Союз, Естонія, Литва, Польща, Люксембург, Румунія, Чехія, Словенія, Ірландія та Греція.

У серпні 2022 року з'явилася інформація про те, що Греція приєднається до міжнародної коаліції, яка здійснює підготовку українських пілотів на літаках F-16.

Сьогодні The Wall Street Journal, посилаючись на інформацію від американських чиновників, повідомив, що США змінюють підхід до навчання українських пілотів для керування літаками F-16, зосереджуючи увагу на молодих курсантів замість досвідчених пілотів.

За словами американських посадовців, які поділилися інформацією з виданням, причина полягає у браку кваліфікованих українських пілотів, що володіють англійською мовою, і яких можна було б перевести з бойових дій. Деякі співрозмовники також зазначили, що курсанти мають кращу підготовку для навчання за західними стандартами.

Проте, це рішення може суттєво затримати надання Україні повноцінної ескадрильї західних винищувачів, готових до бойових завдань, на кілька місяців, зазначає The Wall Street Journal.

На початку серпня президент України Володимир Зеленський підтвердив, що перші літаки F-16 вже в Україні. Незадовго до цього західні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що шість винищувачів надійшли в Україну з Нідерландів, ще кілька літаків, як передбачалося, прибудуть із Данії.

Команда українських пілотів почала своє навчання в США восени минулого року. Зазвичай процес підготовки льотчиків триває близько року, але через активні бойові дії українські військові змогли пройти курс за шість місяців.

В кінці серпня Збройні Сили України заявили про загибель одного літака F-16.

Згідно з інформацією, опублікованою в журналі Times, протягом наступного року Україна планує отримати приблизно 20 винищувачів F-16, серед яких будуть також літаки від Бельгії та Норвегії.

Related posts