Голова Європейської комісії відзначила, що Україна буде у числі пріоритетів під час угорського головування в Раді Європейського Союзу.


Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зробила промову під час засідання Європейського парламенту, присвяченого представленню програми роботи угорського головування в Раді Євросоюзу, що відбулося 9 жовтня.

Вказавши, що збори відбуваються на три тижні пізніше запланованого терміну через повені, що охопили Європу, фон дер Ляєн запевнила в подальшій підтримці угорців, які постраждали від цієї природної катастрофи.

Вона також перерахувала кілька пріоритетних викликів Євросоюзу під час головування Угорщини. Серед них: Україна, конкурентоспроможність та міграція.

Ознайомтеся також: Відгуки щодо зустрічі Шмигаля та Фіцо: які угоди уклали прем'єри України та Словаччини та який вплив це матиме.

"Наші друзі з України вступають у третю зиму (в умовах повномасштабної війни - ред.). Росія намагається зробити цю зиму максимально важкою. У минулому місяці було зафіксовано понад 1300 запусків безпілотників по містах України. Протягом літа на енергетичну інфраструктуру країни обрушилося безліч ракет," - зазначила вона.

Одночасно, зазначила чиновниця, існують ті, хто перекладає провину за агресію Росії не на "амбіції Путіна", а на "бажання України здобути незалежність".

Отже, я прагну запитати їх: чи коли-небудь звинувачували угорців за радянське вторгнення в 1956 році? Чи ставили чехів і словаків під звинувачення за радянські репресії 1968 року? Чи могли б вони коли-небудь звинуватити литовців у боротьбі з радянським гнітом у 1991 році? Ми, європейці, маємо різні історії та мови, але немає жодної європейської мови, де мир був би синонімом поразки, а суверенітет — синонімом окупації. Український народ є борцем за свободу, подібно до героїв, які звільнили Центральну та Східну Європу від радянського впливу.

Також зверніть увагу: Європейський парламент висловлює обвинувачення на адресу Москви щодо її впливу на ситуацію в Молдові перед виборами.

Очільниця Європейської комісії закликала до продовження політичної, фінансової та військової підтримки України. Вона зокрема згадала про запланований кредит у розмірі 35 мільярдів євро, який Європейський Союз має намір надати Україні за рахунок заморожених російських активів. Раніше Угорщина оголосила, що заблокує цей крок до проведення виборів президента США.

Вона також підкреслила важливість продовження процесу диверсифікації постачання енергоресурсів до Європейського Союзу та висловила незадоволення міграційною політикою Будапешта, особливо в контексті дозволу на в'їзд російських громадян до країн ЄС.

Напередодні прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, якого західні країни часто критикують за його симпатії до Росії, висловив думку, що Україна не здатна здобути перемогу у конфлікті з Російською Федерацією, та знову підкреслив важливість мирних переговорів.

Крім того, стало відомо, що Угорщина не підтримуватиме зміни в санкціях Європейського Союзу щодо заморожених активів Росії, які б дозволили надати Україні кредит у розмірі 45 мільярдів євро, з яких 35 мільярдів пропонував виділити ЄС. Міністр фінансів країни зазначив, що Будапешт має намір відкласти ухвалення цього рішення до президентських виборів у США, які відбудуться в листопаді.

Related posts