Виробництво електроенергії стало легшим: які зміни впровадив уряд для населення та підприємств.
В Україні вдосконалили процеси для сприяння розвитку розподіленої генерації, а також запровадили фінансові заохочення для населення та бізнесу. Серед нововведень – кредити під 0% на енергетичне обладнання та програми підтримки для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Крім того, спростили процедури підключення до електромереж та скасували мито й податок на додану вартість для проектів у сфері відновлювальної енергетики.
Цю інформацію оприлюднило Міністерство енергетики України. Одним із ключових нововведень стало введення ряду фінансових програм, що сприяють полегшенню процесу покупки енергетичного обладнання.
Це ініціатива покликана заохотити громадян та підприємства до впровадження енергоефективних технологій. Основні заходи включають:
Однією з ключових новацій стало полегшення вимог для впровадження проектів у галузі розподіленої генерації. Цей підхід передбачає виробництво електроенергії в невеликих обсягах, безпосередньо на території споживання. Завдяки цьому, місцеві громади та підприємства отримують можливість збільшити свою енергетичну автономію.
Зосереджено на вдосконаленні газових когенераційних систем. Ці технології є надзвичайно ефективними, оскільки дозволяють використовувати газ для паралельного виробництва електричної й теплової енергії.
Для державних і комунальних підприємств також спрощено процес закупівлі енергетичного обладнання для підготовки до опалювального сезону. Зокрема:
Україна почала впроваджувати новий механізм підтримки виробників відновлюваних джерел енергії -- пілотні аукціони з розподілу квот. Це дозволяє розподіляти державну підтримку серед найбільш ефективних проектів. Також активно стимулюються інвестиції в будівництво нових генеруючих потужностей, а також розвиток систем зберігання енергії та мережевої інфраструктури.
Міністерство енергетики затвердило "Дорожню карту розвитку розумних мереж". Це комплексний план модернізації енергосистеми України за допомогою автоматизації та цифрових рішень. Планується залучення інвестицій у сучасні технології накопичення енергії, що дозволить зробити енергосистему більш гнучкою та стійкою до змін.
За інформацією, опублікованою на OBOZ.UA, державне підприємство "Гарантований покупець" очікує, що попит на придбання гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел, залишиться низьким. Це пов'язано з відсутністю економічних стимулів для підприємств, тому компанія пропонує запровадити податкові пільги з метою покращення ситуації.