Forbes Ukraine представив список найбільших приватних компаній в Україні, де лідером стало підприємство Метінвест.
Метінвест очолив рейтинг найбільших бізнесів України, а семеро топменеджерів компанії увійшли до переліку найкращих керівників.
Журнал Forbes Ukraine оприлюднив рейтинг найбільших приватних компаній України з виторгом від 4,7 мільярда гривень. На першому місці опинилася компанія Метінвест Ріната Ахметова, яка минулого року мала виторг 270,5 млрд грн. До першої п'ятірки також увійшли ДТЕК, АТБ, Fozzy Group і Kernel, повідомили у пресслужбі Метінвесту.
Журнал вивчав фінпоказники компаній за 2023 рік та першу половину поточного. Інформацію про фінансові дані та кількість співробітників брали з YouControl, а також використовували надані компаніями показники та власні аналітичні розрахунки.
Таким чином Forbes встановив, що багаторічний лідер рейтингу найбільших приватних компаній країни оговтався від втрати великих активів. Мова йде про "Азовсталь" в окупованому Маріуполі, Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча та Авдіївський коксохімічний завод. У першому півріччі цього EBITDA Метінвесту збільшилася на 33%, до $650 млн. Так сталося через нарощування видобутку залізної руди майже вдвічі, до 8,9 млн т.
"Завдяки відкриттю портів Одеси нам вдалося підвищити обсяги виробництва на наших гірничозбагачувальних комбінатах (ГЗК)", - підкреслив генеральний директор компанії Юрій Риженков.
У контексті війни в Україні, інвестиційні пріоритети Групи Метінвест переорієнтувалися на країни Європейського Союзу. На горизонті 2024-2025 років компанія спільно з італійською фірмою Danieli розпочне будівництво нової металургійної фабрики в Італії, яка планує виробляти 2,7 мільйона тонн сталі щорічно. Перші зразки продукції очікуються вже наприкінці 2027 року. Вартість цього проєкту складає €2,5 мільярда. Зазначається, що новий завод стане моделлю для майбутніх модернізацій сталеливарних активів Групи в Україні. Окрім цього, це відкриває нові можливості для збуту продукції, оскільки у 2024 році гірничозбагачувальні комбінати Метінвесту працюватимуть лише на 57% своїх потужностей, тоді як металургійні підприємства - до 75%.
Компанія розширює свої горизонти, зокрема, у сфері військової продукції, що сприяє захисту Збройних сил України. У їхньому асортименті ви знайдете матеріали для обслуговування броньованої техніки, такі як захист для Bradley та Abrams, екрани для кулеметників, а також металеві конструкції для укриттів.
"Але це все благодійність, що проводиться в умовно вільний від роботи час", - зазначив Риженков.
Одночасно він підкреслив, що коли Міністерство оборони укладатиме контракти з Метінвестом, це сприятиме встановленню більшої структури в військовій сфері.
До списку найкращих керівників у металургійній сфері потрапив Юрій Риженков, генеральний директор Групи Метінвест. Серед інших відзначених керівників — Андрій Акулич, генеральний директор компанії "Метінвест Покровськвугілля", Ігор Тонєв, який очолює Інгулецький, Північний та Центральний гірничо-збагачувальні комбінати, Олександр Третьяков, CEO "Каметсталі", та Тарас Шевченко, в.о. генерального директора "Запоріжсталі".