Європейський парламент закликає країни-учасниці терміново скасувати обмеження для України на нанесення ударів західною зброєю по об'єктам на території Росії, відповідно до прийнятої резолюції.


У резолюції, ухваленій на пленарному засіданні, Європейський парламент, зокрема, закликає до зняття обмежень для України щодо використання наданої зброї для завдання ударів по цілям на території Росії.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це йдеться в резолюції "Про продовження фінансової та військової підтримки України державами-членами ЄС", ухваленій на пленарному засіданні Європарламенту у Страсбурзі.

Відзначається, що 425 народних обранців підтримали цей документ, 131 висловився проти, а 63 утрималися від голосування.

Європейський парламент закликає країни-члени терміново скасувати обмеження на застосування західних озброєнь, які були надані Україні, для ураження легітимних військових об'єктів на території Росії. Це, на думку парламентарів, заважає Україні повноцінно реалізувати своє право на самооборону відповідно до міжнародного публічного права та робить країну вразливою до атак на її населення та інфраструктуру. Такі рекомендації містяться в пункті 8 резолюції.

У документі зазначається, що Україна, будучи жертвою агресії, має право на самооборону згідно зі статтею 51 Статуту ООН.

Депутати підкреслили, що військова підтримка, яку надають Європейський Союз, Сполучені Штати та союзники, є "важливою, хоча ще не достатньою". У документі зазначається, що брак боєприпасів та озброєння, а також обмеження на їхнє використання можуть зашкодити зусиллям, які були вжиті.

"У зв'язку з цим ми повторно закликаємо держави-члени виконати зобов'язання, прийняте в березні 2023 року, щодо постачання Україні одного мільйона боєприпасів. Необхідно також прискорити доставки озброєння, зокрема сучасних систем протиповітряної оборони, а також іншої зброї і боєприпасів, орієнтуючись на чітко визначені потреби, включаючи ракети 'Таурус'," - зазначено в документі.

Відзначається, що всі країни Європейського Союзу та партнери НАТО повинні спільно та окремо зобов'язатися надавати військову підтримку Україні, і при цьому забезпечувати не менше 0,25% свого валового внутрішнього продукту щорічно.

Також Парламент закликає країни-учасниці активно впливати на Угорщину, щоб вона зупинила блокування Європейського фонду миру, зокрема нового Фонду підтримки України. Крім того, Угорщину просять "анулювати указ про відміну державного фінансування притулків для біженців із Західної України та дотримуватися своїх зобов'язань згідно з Директивою ЄС про тимчасовий захист".

Related posts