Експерт щодо приєднання до НАТО: Дебати можуть "спростити завдання" опонентам Плану перемоги.
Для України важливо зосередитися на реалізації тих аспектів Плану перемоги, які можна здійснити вже зараз. Обговорення питання про запрошення до НАТО може створити можливості для критики інших наступних етапів, особливо для тих, хто має схильність до заперечення.
Естонський фахівець у галузі суспільної стійкості Дмитро Теперик поділився цією думкою в інтерв'ю для Укрінформу.
"Дуже важливо наголошувати на тих пунктах Плану перемоги, які досяжні вже тепер. І відповідно - добиватися їхнього виконання. Це постачання необхідного озброєння, зокрема далекобійного, щоб можна було вражати цілі у глибині Росії. Звичайно, потрібно більше ППО. Важливо й усе, що необхідне для забезпечення життєвих потреб українців, починаючи з енергетики", - сказав Теперик.
Він зазначив, що новизна та цінність Плану перемоги полягає в систематизації та об'єднанні в цілісний документ "правильних і тому очікуваних пунктів". "Можна зрозуміти й те, що на початку - бажане членство в НАТО. Це, імовірно, найпопулярніша тема в Україні, яка ще раз сколихнула людей. І це добре", - вважає експерт.
На його думку, це амбітний стратегічний аспект, реалізація якого в найближчій перспективі може бути складною, оскільки деякі країни-члени Альянсу виявляють скептицизм щодо можливості запрошення та інтеграції України до НАТО. "Я переживаю, що критика цього важливого, але важко здійснюваного першого етапу може спростити критику наступних кроків для тих, хто налаштований виключно на негатив. На мою думку, це є проблемою. Членство України в НАТО, безумовно, має величезне значення, і його слід включити до планів. Проте я б не ставив його в центр уваги," - зазначив естонський фахівець.
Згідно з інформацією Укрінформу, 16 жовтня Президент Володимир Зеленський презентував План перемоги у Верховній Раді, а 17 жовтня - на саміті Європейського Союзу в Брюсселі. Цей план містить п'ять основних складових: геополітичний аспект, два військові напрямки, економічний компонент та безпекову стратегію, а також три конфіденційні додатки.