"Єдиний шлях до завершення конфлікту": Зеленський висловився про приєднання до НАТО, стратегію досягнення перемоги та обговорення територіальних питань.


Війна завершиться тоді, коли Путін опиниться в ізоляції і стане змушений вступити в переговори.

Президент України Володимир Зеленський висловив думку, що формальне запрошення України до НАТО є "єдиним шляхом", який може примусити Росію припинити бойові дії.

Він поділився цією інформацією в інтерв'ю Financial Times, після того як 17 жовтня, у Брюсселі, ознайомив 27 лідерів Європейського Союзу зі своєю стратегією досягнення успіху та провів зустрічі з головними політичними силами Європейського парламенту.

Президент Володимир Зеленський висловив думку, що включення України до Альянсу посприяло б укріпленню дипломатичних зусиль країни для завершення конфлікту.

Він зазначив, що інтеграція України до військового альянсу, очолюваного США, є першим з п'яти етапів його "стратегії успіху", що має ключове значення для того, щоб змусити президента Росії Володимира Путіна сісти за стіл переговорів.

"Без запрошення [до НАТО - ред.] ми не зможемо досягти значної сили, оскільки це укріплює наші дипломатичні зусилля для завершення конфлікту. Війна закінчиться, коли Путін залишиться в ізоляції і буде заохочуватись іншими союзниками до ведення переговорів", - підкреслив президент.

В той час, коли всі країни НАТО висловили підтримку ідеї, що Україна перебуває на "безповоротному шляху" до вступу в Альянс, США та Німеччина виявилися проти надання офіційного запрошення Києву, побоюючись загострення конфлікту з Росією. Декілька представників також зазначили, що можливий вступ до НАТО може стати важелем у переговорах з Москвою.

"Отримання запрошення до НАТО стане потужним стимулом для підняття бойового духу нашого народу та військовослужбовців. Це ще один важливий крок у напрямку до членства в Альянсі, що означає, що майбутні покоління не зазнають втрат на полі бою. Ми станемо частиною НАТО, і це запобігатиме трагедіям. Відсутність запрошення, навпаки, негативно вплине на моральний стан суспільства," - підкреслив Зеленський.

Зеленський провів аналогію між дискусіями про "план перемоги" та минулими переговорами про надання Україні систем ППО Patriot або винищувачів F-16. Він зазначив, що спершу союзники України рішуче відкидали ідею такої підтримки, але з часом змінили свою позицію і досягли консенсусу.

"Відповідь на стратегію досягнення перемоги аналогічна реакції на системи Patriot та винищувачі F-16... Але ми зобов'язані це здійснити. Це єдиний шлях до нашого виживання. Війна триватиме доти, поки Путін не усвідомить необхідність її завершення. А він сприймає лише силу", - підкреслив президент.

Він зазначив, що формування таких обставин залежить не від Російської Федерації, а від бажання партнерів України.

"Більшість на нашому боці. Але ми маємо продовжувати тиснути на інших", - зазначив Зеленський.

Наступного місяця у США відбудуться вибори, за результатами яких оберуть нового президента. Зеленський визнав, що результат виборів у США буде вирішальним для майбутнього України та її амбіцій щодо вступу до НАТО.

Financial Times повідомляє, що Камала Гарріс, віцепрезидентка та кандидатка від Демократичної партії на президентських виборах у США, зазначила, що в майбутньому розгляне питання про членство України в НАТО. Тим часом, Дональд Трамп, кандидат від Республіканської партії, висловив критику щодо військової допомоги США для Києва та заявив, що вирішить конфлікт одразу після свого обрання.

"Я не можу передбачити, які варіанти нам нададуть після виборів президента США, - зазначив Зеленський. - Але наразі ми спостерігаємо три різні напрямки."

За словами президента України, одним із можливих варіантів є подальше надання підтримки, хоча союзники все ще відчувають побоювання щодо певних ризиків.

"Залежно від того, хто переможе у перегонах за крісло у Білому домі, ми бачимо [два - ред.] інших шляхи. Чи буде це більш позитивним? Чи менш позитивним? Щиро кажучи, я не знаю. І це дуже чутливо для нашого народу", - зазначив президент України.

Президент Зеленський не раз підкреслював, що встановлення миру в Україні можливе лише за умови суворого дотримання міжнародних норм і жодним чином не може включати компроміси щодо суверенітету або територіальної цілісності країни.

В Інтерв'ю FT він наголосив, що партнери ніколи відкрито не пропонували Україні обміняти окуповані Росією території на членство в НАТО.

"Люди ніколи цього не говорили. Вони бояться сказати це [мені у вічі - ред.]", - зауважив Зеленський.

Він зазначив, що ті державні службовці, які мають ідеї щодо припинення війни в Україні, повинні "чітко висловити свої думки" та розпочати переговори з українською стороною, без участі "будь-яких третіх осіб".

Президент підкреслив, що готовий розглянути мирні ініціативи від інших держав, за умови, що вони є "дійсними".

Related posts