Існує понад 150 локацій, де Російська Федерація утримує військових полонених разом із цивільними особами, повідомляє Координаційний штаб | УНН.
На території Російської Федерації та в анексованих регіонах зафіксовано понад 150 локацій, де утримуються українські військовополонені та цивільні особи. У Координаційному штабі, що займається питаннями поводження з військовими в полоні, розробляють нові стратегії для сприяння поверненню цих людей додому.
В росії є понад 150 місць, в тому числі на тимчасово окупованих територіях України, де утримують українських військовополонених разом з цивільними. Проте, це не означає, що у всіх цих місцях також утримують цивільних. Про це повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко під час пресконференції, передає УНН.
На території країни-агресора наразі налічується понад 150 локацій, в тому числі на тимчасово окупованих землях, де утримуються наші військовополонені разом із цивільними особами. Це не означає, що в усіх цих місцях цивільні також є під вартою, проте умови їхнього утримання залишаються жахливими та ставлять під загрозу їхнє здоров'я. Ми, координаційний штаб, активно працюємо над розробкою механізмів для повернення цих людей додому.
Координаторка груп родин полонених та зниклих безвісти МІПЛ, юристка Олена Бєлячкова зазначила, що відомо про загибель 177 військових в російському полоні.
Та цифра, яку озвучували, складає 177 - це інформація, яку родини озвучували на зустрічі з нашими представниками влади. У ній враховані ті військовополонені, які загинули внаслідок теракту в Оленівці. Сказати точну кількість ми не можемо, тому що інформація про смерть в полоні отримується з відкритих джерел, від родин
Оновлення
Яценко зазначив, що Росія досі не створила змішану медичну комісію для огляду військовополонених.
Влітку 2023 року, відповідно до норм Третьої Женевської конвенції, Україна створила змішану медичну комісію. Цей орган складається з двох лікарів з нейтральної держави та представника країни, яка утримує військовополонених. Основною метою змішаних медичних комісій є перевірка стану здоров'я військовополонених, а також організація переведення тяжкохворих і тяжкопоранених під опіку третьої країни або їх репатріація до рідної країни.