Дипфейк, в якому, як стверджують, комісар Ради Європи з прав людини висловлює незадоволення щодо "мовних патрулів" в Україні.


Російські джерела поширюють інформацію, що комісар Ради Європи з прав людини Майкл О'Флаерті нібито розкритикував "мовні патрулі" в Україні. Як "доказ" цьому, пропагандисти публікують відео, у якому нібито О'Флаерті каже, що такі патрулі порушують права національних меншин в Україні.

Однак відео, яке розповсюджують пропагандисти, є підробленим — його виготовили за допомогою технології дипфейк, що базується на штучному інтелекті. Про це інформує проект Stopfake. На 46-й секунді даного відео можна помітити, як у чоловіка на мить з'являється, а потім зникає "друге підборіддя". Додатково, особа на відео майже не моргає, а її мова не відповідає рухам губ. У порівнянні з цим, справжній Майкл О'Флаерті має значно активнішу міміку під час виступів. Це можна легко перевірити, переглянувши будь-який його публічний виступ.

Журналісти StopFake також проаналізували відео пропагандистів за допомогою Attestiv -- інструмента з визначення фейкових відео, створених штучним інтелектом. Аналіз показав, що відео "з великою ймовірністю" є несправжнім.

Російська пропаганда не вперше поширює дезінформацію про "мовні патрулі" в Україні, реагуючи на ініціативу мера Івано-Франківська створити такі патрулі в місті для популяризації української мови. Водночас якихось особливих повноважень у "мовних інспекторів" немає, це -- волонтерська ініціатива.

Раніше ми фіксували дезінформацію, що в ЛНУ ім. Івана Франка відкрили набір до команди "мовних інспекторів".

Related posts