День знань: наскільки підготовлені школи Дніпра до прийому учнів


Перше вересня. День знань. Знань, які українські діти здобувають попри російські обстріли, блекаути та руйнування шкіл. Учні Дніпра, наприклад, навчатися готові в укритті й навіть без світла. В одній зі шкіл міста під час літніх канікул провели активну підготовку до нового навчального року. І мова не про оптимізацію уроків, у закладі закупили потужний генератор, портативні зарядні станції та ліхтарі.

Коли і в який спосіб планується їх використання? Репортаж від Олени Мендалюк.

Одна зі шкіл Дніпра готова до нового навчального року з усім необхідним: під час тривалих відключень електроенергії у них будуть зарядні станції та ліхтарі.

З 2 вересня прийдуть діти, то обов'язково ми сюди поселимо родину мурах і будемо спостерігати протягом року, як вони проживають.

Викладачка біології демонструє свій біолабораторний простір і ділиться, що налаштована на очне навчання.

Надія Пахарчук - педагог з біології.

У дітей є можливість повністю розібрати внутрішню будову власного вуха або подивитися і розібратися, як побудоване їх око.

Пані Надія називає свій клас келією. Він обладнаний всім необхідним для теоретичних і практичних занять. Проте, враховуючи теперішні умови війни, у разі повітряної тривоги уроки продовжуватимуться без перерв.

Надія Пахарчук - педагог з біології.

Я вам поясню, це береться ось так, журнал, окуляри, і спускаємося в тимчасове укриття.

Вже на робочому місці й вчителька інформатики пані Олена. Її предмет, хоч і на пряму пов'язаний з комп'ютерами та електропостачанням, все ж підручники - надійний помічник і у разі тривог та довгих блекаутів.

Олена Циганко - вчителька інформатики:

Ми користуємося і підручниками з інформатики, ми користуємося зошитами, і якщо навіть тривога або відключення світла, у нас навчальний процес не змінюється ніяким чином.

Це одна з найзначніших шкіл у Дніпрі, де цього року за парти сядуть понад 1200 учнів. Директорка також зазначила, що на першому поверсі закладу навчатимуться школярі з сусідньої школи, яка не має власного укриття.

Наталія Мітікова обіймає посаду керівниці навчально-виховного комплексу.

По-перше, у нас є два укриття. У приміщенні закладу дошкільної освіти облаштоване чудове укриття площею 599 кв. м, де також перебувають діти перших і других класів. У школі є укриття площею 1121 кв. м. Ми вже маємо генератор, що дуже тішить, оскільки він забезпечить стабільність, особливо в емоційному плані. Хоча аварійне освітлення також є, його вистачає лише на короткий час. Встановлення генератора стало ініціативою батьків.

Отже, під час тривалих тривог та відключень електроенергії тимчасове укриття може цілком функціонувати як підземна школа. Усі кімнати вже розділені між класами, приміщення обладнані всім необхідним: витяжками, санвузлами, протипожежною сигналізацією, партами та дошками. Для молодших учнів встановлені також плазмові екрани.

А педагоги, крім навчальних матеріалів та журналів, також отримають сучасні гаджети й постійний доступ до інтернету.

І ще мають запасний варіант, як налагодити навчальний процес, якщо світло вимикатимуть надовго. Пізньої осені за необхідності уроки починатимуть на 15 хвилин раніше, як у молодшій, так і у старшій школі - так підлаштовуватимуться під світовий день. Директорка, зізнається, поки що про такий розклад не йдеться, але тут готові до різних освітніх сценаріїв.

Related posts