Вартість нафти почала помірно зростати, при цьому ціна на Brent досягла приблизно $77,2 за барель.
Ціни на нафту почали незначно підніматися у понеділок, на тлі зниженої активності на ринках через святковий день у Сполучених Штатах.
Американські фондові ринки не працюватимуть 2 вересня через святкування Дня праці.
Трейдери аналізують статистичні дані з Китаю та розглядають можливості підвищення видобутку нафти країнами ОПЕК+.
Згідно з даними Державного статистичного управління Китаю, індекс менеджерів із закупівель (PMI) у переробній промисловості країни в серпні зменшився до 49,1 пункту, тоді як у липні він становив 49,4 пункту. Індекс нижче 50 пунктів свідчить про спад активності в галузі. Це вже четвертий місяць поспіль, коли промисловий PMI залишається нижче цього критичного рівня.
Ціна листопадових ф'ючерсів на нафту сорту Brent на лондонській біржі ICE Futures станом на 8:20 ранку склала $77,16 за барель, що на $0,23 (0,3%) більше порівняно із закриттям попередньої торгової сесії.
Ф'ючерси на нафту WTI з поставкою в жовтні на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) подорожчали на $0,2 (0,27%), досягнувши рівня $73,75 за барель.
Минулого тижня ціна на нафту марки Brent знизилася на 0,3%, тоді як WTI подешевшала на 1,7%. У серпні ціни зменшилися на 2,4% і 5,6% відповідно, згідно з даними Dow Jones.
Сигнали спаду активності в промсекторі КНР посилюють очікування ослаблення попиту на енергоносії в країні, тоді як країни ОПЕК+ готуються частково відмовитися від добровільного обмеження видобутку з жовтня.
Згідно з інформацією від Bloomberg, країни-члени альянсу планують збільшити видобуток нафти на 180 тисяч барелів за добу з наступного місяця. Джерела агентства повідомляють, що наразі немає ознак того, що це рішення може бути перенесене.
Враховуючи невизначеність щодо майбутнього попиту на нафту, ринкові учасники все більше схилялися до думки, що ОПЕК+ утримається від збільшення видобутку, як зазначено в огляді експертів ING, цитованому The Wall Street Journal. "З огляду на нинішні проблеми з постачанням нафти з Лівії, альянс, ймовірно, вважає за доцільне розглянути пом'якшення обмежень".