Чому діти віддають перевагу солодощам і ігнорують здорову їжу: поширені помилки батьків
Солодощі, безумовно, є найулюбленішими ласощами для багатьох дітей. Проте, коли мова заходить про здорову їжу, малюки часто виявляють небажання до неї. Якщо ви стикаєтеся з подібною ситуацією, настав час взяти її під контроль. Слід поглянути на дитяче харчування з нової перспективи та внести необхідні корективи.
Дієтологиня Ганна Бойко (kidsdietolog) поділилася на своїй Instagram-сторінці про те, чого варто уникати, прагнучи навчити дитину споживати здорову їжу. Вона виділила кілька ключових принципів.
Уникайте давати дитині солодкі сніданки.
Так дитина звикає до солодкого смаку і шукає його все частіше. Через це відмовляється від звичайних корисних продуктів харчування. В тілі дитини відбуваються гормональні гойдалки: гіперактивність, поганий настрій, істерика - дорівнює пошук солодкого. Це те, що злить батьків.
Проте, якщо ви відчуваєте безвихідь у цій ситуації, не варто зневірюватися. Важливо забезпечити сніданок виключно збалансованими та корисними стравами, щоб думки про солодощі навіть не виникали.
Не примушуйте малюка до їжі.
Коли малюк не відчуває голоду, він може відмовитися від їжі. Це абсолютно нормальне явище. Його психологічний стан та шлунково-кишковий тракт ще не готові до процесу травлення. Але що трапляється, якщо змушувати дитину їсти? Це може призвести до ускладнень у "взаєминах" з їжею та негативно вплинути на здоров'я. Наслідки можуть бути дійсно серйозними.
Непослідовне харчування
Дітям необхідно дотримуватися чітко визначеного розпорядку дня та збалансованого харчування. Це допомагає знизити рівень стресу та сприяє стабільності гормонального фону. Якщо ваша дитина постійно перекушує, можливо, вона намагається знайти солодощі та нехтує звичайною їжею. А якщо малюк часто залишається без їжі більше чотирьох годин, це може призвести до порушень травлення.
Раніше OBOZ.UA повідомляв про те, як організувати для дитини здорове харчування