"Чоловіків - на передову, жінок - для відновлення фінансової системи": Польща закликає Німеччину скасувати виплати українським біженцям.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час недавньої розмови з канцлером Німеччини Олафом Шольцом висунув ідею безпосередньої передачі Україні фінансів, які Німеччина виділяє на соціальну підтримку українських біженців.
Про це Сікорський заявив у інтерв'ю польському каналу TVP Info, передає Укрінформ.
Польський міністр нагадав про два свої нещодавні візити до ФРН і зустріч із канцлером Шольцем.
"Я висловив думку, що соціальні виплати, які отримують українські біженці і можуть досягати 1200 євро на місяць, було б доцільніше спрямовувати безпосередньо Україні. Неправильно, що існує фінансова мотивація залишатися в Німеччині замість того, щоб чоловіки боролися на фронті, а жінки займалися відновленням економічної основи," - підкреслив Сікорський.
У червні цього року президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який продовжує термін легального перебування українських біженців, які втекли від війни, до 30 вересня 2025 року. Проте, разом із цим, закон передбачає значне зменшення соціальних виплат для українців.
При цьому кількість українських мігрантів у Польщі зменшується, а у Німеччині - зростає.
Станом на 31 серпня 2024 року статус тимчасового захисту в ЄС мали трохи майже 4,2 млн громадян, які втекли з України після початку повномасштабного вторгнення РФ.
Приблизно 60% усіх українських біженців зареєстровані в трьох європейських державах: Німеччина прийняла 1,12 мільйона осіб, що становить 27% від загальної кількості біженців в ЄС; Польща - 975,19 тисячі, або 23,4%; Чехія - 376,88 тисячі, що складає 9,1%.