Чи можуть мобілізувати особу з розладом особистості та поведінки? Пояснення юристів.
Чітка відповідь прописана у статті 14 Розкладу хвороб наказу № 402 Міноборони України
У період воєнного стану до Сил оборони України не можуть бути прийняті особи з певними психічними захворюваннями та відхиленнями. Окрім шизофренії, розумової відсталості та невротичних розладів, також існують обмеження для людей з розладами особистості та поведінки.
"Телеграф" інформує про різні форми цього захворювання, які можуть призвести до мобілізації особи, а також ті, що цього не допускають. Це захворювання зазначене в статті 14 Розкладу хвороб, затвердженого наказом Міністерства оборони України № 402 від 14 серпня 2008 року.
Захворювання стосується психічних розладів, до нього відносяться всі види деменцій, органічний амнестичний синдром, психічні розлади внаслідок ураження мозку або внаслідок соматичної хвороби; розлади особистості та поведінки внаслідок ураження головного мозку.
Підпункт 14-а включає хвороби, через які військово-лікарська комісія визнає людину непридатною для служби у військах. Йдеться про тяжкі та помірно виражені стійкі захворювання.
Пункт 14-б містить положення про незначні психічні ознаки, які дають змогу виконувати військову службу, проте не в усіх підрозділах. У такому випадку мобілізовану особу можуть направити на службу в підрозділи забезпечення, територіальні центри комплектування, навчальні заклади, медичні формування, а також у логістичні, зв'язкові, оперативні та охоронні підрозділи.
Підпункт 14-в означає стійкі компенсації наслідків гострого захворювання головного мозку або закритої черепно-мозкової травми. Мобілізований може служити скрізь -- це включає службу в штурмових підрозділах, десанті, морській піхоті, ВПС, ВМС, ССО і так далі.
Раніше "Телеграф" повідомляв про хвороби шкіри, які є підставою для звільнення від мобілізації в Україні. Всього в цьому переліку нараховується п'ять захворювань.