Чи можуть люди з інвалідністю служити в армії?
Деякі зміни стосуються громадян, які раніше були обмежено придатними
Новий закон, що вступив в силу в травні цього року, вніс суттєві зміни в критерії придатності для військовозобов'язаних чоловіків в Україні. Крім того, він також торкнувся питань призову громадян з інвалідністю.
Юристи з Безоплатної правничої допомоги розповіли, що особи з інвалідністю будь-якої групи звільняються від мобілізації. Проте новий закон вводить певні винятки та уточнення.
Особи, які стали інвалідами після 24 лютого 2022 року, зобов'язані пройти повторну медичну комісію. Це правило стосується чоловіків у віковій категорії від 25 до 50 років, за винятком тих, кому була змінена група інвалідності, а також тих, хто має відсутні кінцівки або серйозні хвороби чи травми, отримані під час захисту України.
Громадяни, котрі раніше були визнані "обмежено придатними", також зобов'язані пройти медичну комісію військового призначення, що оцінить їхню здатність до військової служби.
Згідно з українським законодавством, що регулює мобілізаційну підготовку та мобілізацію, деякі категорії військовозобов'язаних не підлягають призову на військову службу в період мобілізації.
Юристи підкреслюють, що особи з інвалідністю, у тому числі ті, хто має ІІІ групу, можуть бути призвані на військову службу лише за їх наявною згодою та виключно за місцем їхнього проживання.
Якщо чоловіку з інвалідністю надходить повістка, необхідно з'явитися до ТЦК із документами, що підтверджують статус інвалідності.
Юристи зазначають, що особи, які ще не скористались можливістю отримати відстрочку і нещодавно проходили медичне обстеження, повинні будуть повторно пройти цю процедуру. Якщо ваша інвалідність була визнана після 24 лютого 2022 року, можливо, буде проведено перевірку правильності її встановлення.
Нагадуємо, що згідно з чинним законодавством, не проходитимуть ВЛК у листопаді:
Раніше "Телеграф" повідомляв про можливість добровільного призову до армії. Нещодавні зміни в законодавстві встановлюють специфічні умови для мобілізації окремих груп населення.