Унаслідок тривожних обставин і надмірної бюрократії, котельно-зварювальний завод у Івано-Франківську ледь не був проданий за небувалі 2,6 млрд грн.


Початкова вартість заводу в Прикарпатті була встановлена на рівні 20,4 млн грн. Однак покупець, компанія ПП Вестхім, зробила пропозицію, яка перевищила цю суму в 127 разів, але згодом вирішила відмовитися від угоди.

Приватне підприємство Вестхім практично придбало на аукціоні єдиний майновий комплекс ДП Івано-Франківський котельно-зварювальний завод за рекордні 2,597 млрд грн, стартова ціна якого становила всього 20,4 млн гривень. Однак, переможець зрештою відмовився від угоди, посилаючись на помилку, допущену його представником під час торгів. Цю ситуацію ускладнила повітряна тривога, яка викликала у нього значне хвилювання.

Ці факти підтверджуються інформацією з платформи державних закупівель ProZorro.

Згідно з даними Фонду державного майна, цей завод функціонує з 1945 року. Його заснування відбулося на основі фронтової авторемонтної майстерні, метою якої було вдосконалення автомобільної техніки. 63-й котельно-зварювальний завод підпорядковувався Міністерству оборони, а наприкінці 2010 року став частиною державного концерну Укроборонпром. У 2019 році уряд ухвалив рішення про приватизацію заводу, який на той момент перебував у фінансовій скруті.

Актив виставили на торги зі стартовою ціною 20,407 млн гривень (без ПДВ). Сам аукціон відбувся в рамках малої приватизації 26 вересня цього року.

На участь у конкурсі за підприємство виявили бажання 13 компаній. Найвищу ставку запропонувало ТОВ "Стройуком", яке готове заплатити 320,2 млн грн, а також ПП "Вестхім", чия пропозиція вразила всіх — 2,597 млрд гривень. Це стало рекордом для об'єктів, що підпадають під категорію малої приватизації. ПП "Вестхім" з Івано-Франківської області було засновано в 1993 році, а його кінцевим бенефіціаром є Богдан Пукіш, директоркою є Наталія Пукіш.

Проте компанія, яка виграла тендер, ухвалила рішення не здійснювати покупку.

Як повідомила в листі до Фонду держмайна директорка ПП Наталія Пукіш, зранку в день проведення торгів недалеко від заводу влучили російські ракети. А під час торгів лунала повітряна тривога. Через хвилювання, коли слід було зробити ставку, директорка, прописуючи суму, припустилася помилки з комою, і, мовляв, це неможливо було виправити.

Керівниця просить скасувати торги та оголосити нові. Вестхім знову планує взяти у них участь.

Згідно з чинним законодавством, якщо учасник електронного аукціону, який виграв, не підписує протокол про результати торгів чи угоду купівлі-продажу в установлені терміни та не виконує зобов'язання щодо оплати активу у визначений строк, складається відповідний акт. У такому випадку право на перемогу переходить до наступного учасника. Виникає новий протокол, де переможцем стає той, хто запропонував найбільш вигідну ціну наступною. Якщо кілька учасників подали однакові цінові пропозиції, перевага надається тому, хто подав заявку раніше, за умови, що він зробив хоча б один крок у процесі аукціону.

Тож у цій ситуації переможцем аукціону стане ТОВ Стройуком. Це підприємство зареєстроване у Закарпатській області у 2016 році, його кінцевими бенефіціарами є Максим Терещенко та Микола Кавєрзін, яким належить по 50% часток компанії.

Related posts