Бомбардувальники Ту-95МС піднімаються в повітря, але не запускають ракети: що приховує цей маневр - Деталі | Експрес онлайн
Бомбардувальники Ту-95 виїжджають з аеропортів "Енгельс" та "Оленью", направляються до зон запуску, виконують пускові маневри і згодом повертаються на свої бази.
На даний момент в Україні канали моніторингу уважно слідкують за радіолокаційними даними, фіксуючи, чи відбувалися справжні пуски, чи це були лише імітації. Протягом останніх кількох днів один з запусків виявився бойовими ракетами: Росія провела масштабний обстріл територій України. Усі інші військові маневри виявилися лише навчальними або ж імітаційними.
Вильоти російських бомбардувальників без подальшого запуску ракет по Україні стають все більш регулярними, відзначив військовий експерт Денис Попович. Він висловив припущення, що ці "демонстраційні" акції ескалації можуть бути "направлені" на Сполучені Штати Америки.
Експерт нагадав, що росіяни підняли літаки, бомбардувальники, була імітація пусків ракет у понеділок. Тоді аналогічна ситуація була і в середу, хоча з поодинокими реальними пусками ракет. А сьогодні, у п'ятницю, був черговий виліт 8 літаків, які нічого не запускали. Вдень 15 листопада ситуація знову повторилась.
"Очевидно, що наступний випуск має відбутися в неділю. Якщо так станеться, це буде свідченням того, що росіяни готові до запусків. Проте, на мою думку, це вже справа для зовнішнього треку. Вони намагаються показати щось американцям, які наразі прагнуть перевести ситуацію в русло переговорів. Можливо, їхня мета — продемонструвати готовність до ескалації. Але для чого це робиться? Це питання залишається відкритим," — зазначив аналітик у військовій сфері.
в прямому ефірі "Київ24".
Він зазначив, що на організацію таких "демонстрацій" витрачається значна кількість ресурсів. Зокрема, це стосується потужності двигунів, які є особливо важливими для бомбардувальників ТУ-95МС, оскільки їм потрібно подолати великі відстані. Крім того, піднімається велика кількість літаків, що також потребує значних витрат пального та інших ресурсів.
"Але для того, щоб отримати якийсь ефект, я думаю, гроші рахувати не будуть. Який ефект? Подивимося, що буде в неділю. Якщо буде в неділю, то це вже система. І це дійсно може бути впливом на зовнішнього споживача. Демонстрація ескалації можлива до початку якихось переговорів", - резюмував Попович. За його словами, візуально визначити, чи оснащені підняті в небо літаки ракетами чи ні, практично неможливо. Це можна знати, якщо є можливість відстежити завантаження ракет на літаки.
Дмитро Плетенчук, речник Військово-морських сил України, у телемарафоні 15 листопада повідомив, що Росія має на озброєнні носії крилатих ракет у Каспійському морі, подібно до тих, що розташовані в Чорному та Азовському морях. Він також зазначив, що в Каспійському можуть бути присутніми носії з унітарними пусковими установками, проте ця інформація ще підлягає перевірці, повідомляє РБК-Україна.
"На відміну від нашої Азово-Чорноморської зони, тут вони володіють 8 носіями, які здатні запускати виключно ракети типу "Калібр". Це означає, що на деяких інших платформах у них вже встановлені унітарні системи, здатні теоретично запускати також "Онікси" і "Циркони". Можливо, в складі Каспійської флотилії є подібні зразки," - зазначив Дмитро Плетенчук.
Представник ВМС зазначив, що в Каспійському регіоні присутні щонайменше кілька платформ, здатних нести крилаті ракети. Він підкреслив, що технічні специфікації цих носіїв дозволяють їх використання з даної водної території, проте наразі немає підтверджених випадків їх застосування.
Нагадаємо, 6 листопада дрони ГУР Міноборони вперше атакували російську флотилію у Каспійському морі. Вона обстрілювала територію України, а 177-й полк морської піхоти був залучений у бойових діях у Херсонській та Запорізькій областях.