АРМА на порозі змін: Представництво Європейського Союзу закликає до прозорості в управлінні активами | УНН
Представництво ЄС закликає Україну реформувати АРМА до кінця першого кварталу 2025 року. Реформа має включати прозорий відбір керівника, незалежну оцінку діяльності та прозорість управління активами.
Представництво ЄС вимагає реформувати Агентство з розшуку і менеджменту активів для продовження надання фінансової допомоги Україні. Про це повідомили в пресслужбі Представництва у відповідь на запит УНН.
У дипломатичному представництві підкреслили, що Україна зобов'язалася оновити законодавчу основу для АРМА та його функціонування до завершення першого кварталу 2025 року.
Реформа повинна охоплювати кілька ключових елементів, зокрема, відкритий процес вибору керівника АРМА, який передбачає оцінку його репутації і професійних якостей. Крім того, важливо запровадити незалежну систему зовнішнього моніторингу діяльності агентства, а також гарантувати прозорість у процесах управління та реалізації активів, переданих до АРМА.
Європейська комісія підтримує співпрацю з урядом України в питанні реалізації цих зобов'язань.
Вони також підкреслили, що будуть уважно стежити за роботою АРМА і готові забезпечити технічну підтримку, а також сприяти зміцненню потенціалу українського агентства у разі необхідності.
Недостатня ефективність АРМА потребує термінових реформ у сфері управління активами - народний депутат. 30 вересня 2024, 14:48 * 115558 переглядів
Ситуация
Програма Ukraine Facility, що є фінансовою ініціативою Європейського Союзу для підтримки України, передбачає виділення 50 мільярдів євро протягом найближчих чотирьох років. Як зазначив народний депутат Ярослав Железняк, одним із ключових умов для отримання цих коштів є реалізація реформи АРМА у першому кварталі 2025 року. Ця реформа повинна включати зміни в процесі відбору керівника агентства та забезпечити прозорість у процедурах управління та продажу арештованих активів.
Додамо
Заяви про непрозору та неефективну роботу АРМА та його очільниці Олени Думи звучали вже неодноразово. На сайті Кабінету міністрів України навіть з'явилася петиція з закликом звільнити Олену Думу з посади через її ймовірні зв'язки з проросійськими політиками та неефективне управління арештованими активами.
Крім того, нещодавно всі члени громадської ради при АРМА ухвалили рішення про складання своїх повноважень. Під час засідання вони акцентували увагу на відсутності прозорості в діяльності АРМА, зазначивши, що агентство створює штучні бар'єри для здійснення громадського контролю. Вони також висловили стурбованість щодо того, що керівництво АРМА постійно ігнорує їхні запити та, порушуючи законодавчі норми, не залучає їх до розробки нормативно-правових документів.
Ігор Чобітько, який раніше очолював громадську раду при АРМА, у коментарі для УНН підкреслив, що після саморозпуску цієї ради агенція залишилася без зовнішнього нагляду, що робить її діяльність непрозорою.